فروشگاه بازی پلاس

بازی پلاس در شبکه های مجازی

بازاریابی در شبکه های اجتماعی (SMM)

شبکه های اجتماعی دیگر تبدیل به بخشی از زندگی روزمره ما شده اند. روزانه میلیون ها نفر از طریق این شبکه ها به مرور اخبار و مطالب مورد علاقه شان و ارتباط با دوستان خود می پردازند که این یعنی میلیون ها فرصت که می توان از آن ها برای رونق کسب و کار خود استفاده کرد. امروز قصد داریم تا در این مقاله به طور خلاصه درباره استفاده از این فرصت ها صحبت کنیم. در ادامه با ما همراه باشید …

بازاریابی در شبکه های اجتماعی چیست ؟

SMM مخفف Social Media Marketing ، یکی از روش های محبوب دیجیتال مارکتینگ است که روز به روز با گسترش فناوری و همه گیر شدن اینترنت در حال گسترش یافتن می باشد. فعالیت صحیح در این زمینه می تواند حجم بسیار زیادی از مخاطبان این شبکه ها را به سوی کسب و کار شما هدایت و درآمدتان را چندین برابر کند. امروزه از کودک 10 ساله تا فرد 80 ساله در طول روز ساعت ها از وقت خود را در این شبکه ها میگذرانند ، مطالب مختلف را می خوانند و با افراد و کسب و کار های جدید آشنا می شوند. بزرگترین مزیت استفاده از این ابزار نیز همین می باشد چرا که کسب و کار ها در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه می توانند به مشتریان جدید دست یابند.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی

محبوب ترین شبکه های اجتماعی کدام اند ؟

اکثر کسب و کار های بزرگ به این اعتقاد دارند که به جای داشتن هزاران صفحه در شبکه های اجتماعی و یکساعت زمان برای هر یک از آن ها ، یک صفحه با هزاران ساعت زمان برای آن در نظر بگیرید. در حال حاضر محبوبترین شبکه های اجتماعی در ایران که پتانسیل خوبی برای رشد Affiliate Marketing نیز دارند ، اینستاگرام و تلگرام می باشد. دو شبکه ای که تقریبا نیمی از زمان استفاده هر کاربر از تلفن همراهش را شامل می شوند. روزانه هزاران نفر در این شبکه ها عضو می شوند که این برای یک مدیر کسب و کار به معنی هزاران فرصت برای کسب مشتریان جدید می باشد.

اصول بازاریابی در شبکه های اجتماعی

بهترین زمان برای پست گذاشتن

بهترین زمان برای پست گذاشتن بستگی به نوع کسب و کار و مخاطبین شما دارد. در مورد محصولاتی که از طریق بازی پلاس اقدام به فروش آن می کنید ، طی بررسی هایی که در صفحات مجازی خود بازی پلاس صورت گرفته اکثر کاربران در سنین بین 18 تا 35 سال هستند. این بدین معنی است که این کاربران بازه زمانی صبح تا ظهر و عصر تا شب را درگیر تحصیل یا کار و زندگی خود می باشند. پس بهترین زمان برای شما بین ظهر و عصر (12 تا 4) و عصر تا شب (6 تا 10) می باشد. اما توجه داشته باشید که افراط بیش از حد در پست گذاشتن نتیجه عکس خواهد داد. پیشنهاد ما این است که در طول هر روز و در هر نیمه از روز یک پست با محتوای مفید و جذاب منتشر کنید و این روند را به طور منظم ادامه دهید ؛ چرا که نظم و ترتیب علاوه بر جذب مخاطبین سبب دیده شدن بیشتر شما در آن شبکه خواهد شد.

استراتژی فروش صحیح

یکی از اصولی که بیشتر فروشندگان و دارندگان کسب و کار های مختلف آن را در نظر نمیگیرند این است که کاربران این شبکه ها بیشتر برای سرگرمی و گذراندن اوقات خود به این شبکه ها روی می آورند ، نه خرید کردن. پس این را در نظر داشته باشید که برای داشتان مخاطبین بیشتر و هم چنین دیده شدن بهتر نباید صرفا به تبلیغ مداوم محصولات بپردازید بلکه باید زمینه های دیگری را در نظر بگیرید که برای کاربرانتان جذاب و چالش برانگیز باشد.

به عنوان مثال در هر هفته مسابقاتی را در نظر بگیرید و به کاربران خود کد های تخفیف هدیه دهید. بازی پلاس این امکان را نیز برای فروشندگان خود قرار داده تا بتوانند کد های تخفیفی را در اختیار مشتریان خود قرار دهند. در این روش علاوه بر تخفیف به خریدار و ترغیب وی به خرید ، در هر استفاده از این کد شما نیز پورسانت فروش خود را دریافت خواهید کرد. یا به قول معروف با یک تیر دو نشان زده اید و هم مخاطبین بیشتری را جذب کردید و هم فروش خود را انجام داده اید.

تولید محتوا در شبکه های مجازی

پس از مشخص شدن تایم و استراتژی فروش مناسب ، گام بعدی دانستن شیوه و اصول تولید محتوا صحیح در شبکه های مجازی است. در محتوا نویسی مهم ترین اصل ساده نویسی است. محتوای خود را به گونه ای بنویسید که کاربر متوجه بشود که مطلب برای او نوشته شده است نه صرفا فروش یک محصول. به جای اینکه در هر پاراگراف چندین بار محصولی را تبلیغ کنید ، سعی کنید محتوای ساده و مفیدی ارائه دهید و در پایان در صورتی که این محتوای محصول مرتبطی نیز دارد اقدام به معرفی آن محصول کنید.

به عنوان مثال مطلبی درباره بهترین هدفون های گیمینگ بازار نوشته اید و در پایان قصد تبلیغ کابل Aux را دارید. در پایان متن و پس از اینکه مقاله به اتمام رسید می توانید این گونه بنویسید : ” آیا می دانستید که با استفاده از کابل Aux میکروفون دار دیگر نیازی به خرید هدست های گران قیمت برای اتصال به کنسول بازی ندارید ؟ ” و سپس لینک محصولی که از طریق بازی پلاس دریافت کرده اید را بگذارید و توضیحات کوتاهی در مورد محصول ارائه کنید.

یکی از اصول مهم در اشتراک گذاری لینک در شبکه های مجازی ، استفاده از ابزار های کوتاه کننده لینک می باشد. هیچ گاه لینک دریافت شده از بازی پلاس را به صورت مستقیم به اشتراک نگذارید چرا که امکان حذف شناسه شما توسط کاربر بسیار بالاست به علاوه اینکه لینک های کوتاه تر جذابیت بیشتری به محتوای شما خواهند داد.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی
قوانین بازاریابی در شبکه های اجتماعی

قانون شنیدن

اکثر ما با این قانون آشنا هستیم. اینکه میگویند خداوند به انسان دو گوش داده و یک دهان تا بیشتر بشنود و کمتر سخن بگوید در بازاریابی نیز به کار می آید. یک فروشنده خوب کسی است که مخاطبان و مشتریان خود را بشناسد و با آن ها به گفتوگو بپردازد. در گفتوگو با مشتریان بالقوه ، خود را مشاور او در نظر بگیرید نه فروشنده. این امر سبب ایجاد یک ارتباط پیوسته بین شما و مشتریتان خواهد شد که در ادامه اعتماد و فروش را میسر می کند.

قانون تمرکز کردن

بهتر است متخصص باشید تا اینکه اقیانوسی باشید به عمق ۱ سانتیمتر.

جمله ای که پیش از این درباره آن صحبت کردیم. سعی نکنید تا در تمام شبکه های مجازی حضور داشته باشید بلکه سعی کنید در یک شبکه و تمام وقت حضور داشته باشید تا بتوانید مدیریت بهتری روی استراتژی فروش خود و هم چنین کاربران خود داشته باشید.

قانون کیفیت بهتر از کمیت

کیفیت همیشه بهتر از کمیت بوده و هست. داشتن 100 مشتری فعال و وفادار بهتر از داشتن ده ها هزار مشتری غیر فعال است که صرفا پس از اولین گفتوگو با شما دیگر اثری از آن ها نخواهید دید. همواره سعی کنید به جای اینکه به دنبال مشتریان بیشتر باشید ، اکثر وقت خود را روی مشتریان فعلی خود بگذارید. نیاز های انان را تحلیل کنید و بسنجید که در هر زمان چه عکس العملی را باید از خود نشان دهید. با آن ها دائما در ارتباط باشید و قانون اول را پیاده سازی کنید.

قانون صبور بودن

موفقیت در هیچ کاری یک شبه اتفاق نمی افتد بلکه نیاز به صبر و پشتکار دارد. بازاریابی آن هم به خصوص در شبکه های مجازی نیز از این قضیه مستثنی نیست. در حال حاضر بازاریابی یکی از ده شغل پردرآمد دنیا به حساب می آید اما کلید اصلی موفقیت در این شغل ، صبور بودن می باشد. کافیست قدم اول را بردارید و از همین امروز شروع کنید.

قانون فروشنده خوب بودن

فروشنده خوب کسی است که خریدار خود را در هر مرحله چه پیش از فروش و چه پس از فروش همراهی کند. یکی از مزیت های استفاده از سیستم همکاری در فروش بازی پلاس این است که پس از فروش دیگر شما نیازی به ارائه هیچ گونه خدماتی به مشتری نخواهید داشت و کلیه پشتیبانی و دیگر موارد توسط خود فروشگاه انجام می شود. اما این بدان معنی نیست که شما مشتری را به حال خود رها کنید بلکه می توانید در طی پیامی از او برای خریدش تشکر کنید و از او بخواهید تا در صورتی که در اینده به محصول جدیدی نیاز داشت مجدد با شما گفتوگو کند یا اینکه پس از یک مدت خاص برای او کد تخفیفی بفرستید و وی را ترغیب به خرید مجدد از طریق کد خود کنید.

و اما کلام اخر اینکه شبکه های مجازی را به چشم محیطی برای فروش و کاسبی نبینید بلکه به عنوان ابزاری برای جذب مشتریان و ارتباط با آن ها در نظر بگیرید. هیچ یک از ما دوست نداریم در صفحه ای داخل این شبکه های مجازی باشیم که تنها سود و فروش برایش مهم است و ارزشی برای کاربران خود قائل نمی شود. سعی کنید همیشه با مشتریان خوش رفتار باشید و هیچ گاه با آن ها وارد مشاجره کلامی نشوید. در فروش تنها یک کلید طلایی وجود دارد و آن هم اینست که “حق همیشه با مشتری است.” در ادامه به بررسی بیشتر شبکه های اجتماعی خواهیم پرداخت. برای مشاهده تمام مطالب این دسته بندی کلیک کنید.

[helpful]
021-9101-6578 BaziPlus PlusTV info [at] BaziPlus [dot] Com